SZÉGYEN!!! Gyirmót - FC Fehérvár 5-4 (2-1, 3-3)

Csapatunk óriási megdöbbenést keltve a Magyar Kupa 16 közé jutásért címvédőként  is alulmaradt az NB-II-es Gyirmóttal szemben. Ha csak egy meccsről lenne szó, azt lehetne mondani, egy izgalmas derbin hatalmas bombagólokat látva vereséget szenvedtünk egy papíron gyengébb, ám okosabban, fegyelmezettebben, lelkesebben játszó ellenféllel szemben, akik azért kerekedhettek fölénk, mert jobban akarták a győzelmet. Mivel azonban ez jóval több volt ennél, most már biztos, hogy óriási változásokra és jó adag szerencsére lesz szükség már ahhoz is, ha a magyar bajnokság élmezőnyében szeretnénk végezni.

Képek a mérkőzésről

Gyirmót SE - FC Fehérvár 5-4 (2-1, 3-3, 4-3) - hosszabbítás után
Gyirmót, 500 néző
Vezette: Erdős (Szécsényi, Szalai)

Gyirmót SE: Sánta - Földes, Pék, Radics, Tóth A.-Nagy L, Török (Németh L. 73. perc), Pulyák (Tóth N. 88. perc), Horváth R.-Oross, Károlyi (László 81. perc)
Vezetőedző: Hannich Péter

FC Fehérvár: Sebők - Csizmadia, Kuttor, Mohl, Vincze Z.- Bozic, Schwarcz, Farkas B.-Sitku, Dvéri ((Alumona 46. perc), Horváth F.
(Julinho, 46. perc)
Vezetőedző: Csertői Aurél

Gólszerzők: Nagy L. (2), Oross, Török, Tóth N. ill. Kuttor (2) , Julinho, Sitku

Sárga lapok: Vincze Z.,Bozic illetve Károlyi
Piros lap: Vincze Z.

Már a 3. percben a Vidi kapujába került a labda egy beívelést követően, ugyanis Sebők elvétette a labdát. Hét perccel később sikerült az egyenlítés, egy beadást követően Kuttor kotorta a hazaiak hálójába a labdát közvetlen közelről. Ekkor úgy tűnt, hogy simán hozhatjuk a mérkőzést, ugyanis az elkövetkező percekben 4-5 szinte 100 %-os helyzetet sikerült kialakítani, azonban minden esetben hibáztunk a befejezéseknél. Ez aztán megbosszulta magát, hiszen a lefújás előtt 20-22 méterről talált a hazai játékos a kapunk bal felső sarkába egy nagyszerű ívelt lövést követően.

A második játékrészben szinte végig az ellenfél térfelén folyt a játék, de egy kontratámadást követően ismét hatalmas gólt kaptunk, 20 méterről szánta el magát lövésre egy hazai játékos, s a labda a jobb felső sarokba vágódott. Továbbra is próbálkozott a Vidi, de egészen a félidő végéig meddőnek bizonyultak a támadásaink. Ekkor aztán Kuttor másodszor is gólt szerzett, majd a 89. percben Julinho lőtt bombagólt, így a hosszabítás reményét legalább sikerült visszahozni.

Minden piros-kék szurkoló abban bízott, hogy ekkor már kidomborodik a Vidi fizikai fölénye, ám nem így történt, két gyors kontrából újabb gólokat szerzett a Gyirmót, s ezekre Sitku közvetlenül a meccs vége előtt tudott csak válaszolni.

Összességében elkeserítő volt látni, hogy a Magyar Kupa védője mennyire szenvedett a Gyirmót ellenében, s szégyenteljes teljesítmény, hogy a kupagyőztes egy mérkőzés után már kiesni kényszerült a következő sorozatból. Nem tett jót az eredmény a szurkolók és a játékosok hangulatának sem, természetes, hogy a csapatot ide is elkísérő fanatikusok keményen számon kérték a csapat teljesítményét. Elnézést persze egyik játékos sem kért...

2006.10.18. 23:39