Gólszerzők: Tóth T. (15.), Stefanelli (25.)
Sárga lap: Kata (20.), Hej (73.)

MTK: Demjén – Hej, Kádár, Kocsis G. – Horváth A. (Stieber, 61.), Kata, Kovács P. (Spalek, 80.), Varju (Kovács M, 61.), Bognár – Németh K. (Molnár R., 92.), Jurina. Vezetőedző: Horváth Dávid

Fehérvár: Tóth B. – Serafimov, Spandler, Gergényi – Bese, Christensen (Pető, 94.), Csongvai, Katona (Kastrati, 63.), Schön (Kovács P., 94.) – Stefanelli (Berki, 70.), Tóth T. (Szabó L., 70.) Vezetőedző: Bartosz Grzelak.

1. félidő

Az első lehetőség már az első percben kialakult: egy furcsán felpörgő labdára Stefanelli csapott le a kapu közvetlen közelében, de nagy helyzetben mellé helyezett. Ezt követően átlövésekkel próbálkoztak az együttesek: az egyik oldalon Kocsis, a másikon Katona tüzelt messzebbről, de a kapusok magabiztosan védtek.

A vezetést a Vidinek sikerült megszereznie. Stefanelli adott parádés labdát a 16-oson belülre bemozgó Katonának, aki balról, 10 méterről lőtt, ezt védte még Demjén, de a kipattanó labdát Katona gyorsan Tóth Tamás Vidhez továbbította, a 19 éves játékos pedig az ötösről a kapuba bombázott (0-1).
Tóth Tamás Vid az ősszel még az NB II-es Siófokot erősítette kölcsönben, tavasszal már az NB I-ben bizonyíthat, és eddig rendszeresen lehetőséget is kap.

A kék-fehérek rögtön próbáltak egyenlíteni, Varju-Németh és Jurina remek összjátéka végén utóbbi lőtt mellé.

Gólt azonban ezúttal is a fehérváriak szereztek: Christensen jobb oldali szögletét a nagyon aktív Stefanelli fejelte hat méterről a jobb kapufához (0-2).

A félidőt két MTK-helyzet zárta: előbb Kovács P. bőrözte fel Serafimovot, de balról leadott lövését védte Tóth Balázs, majd Varju nagy erővel bombázott volna a jobb alsóba, a fehérvári kapus azonban ismét a helyén volt.

2. félidő

Az első negyedórában nem sok minden történt, bár a hazaiak többet birtokolták a labdát, a Vidi kétgólos előnye birtokában próbálta minimalizálni a rizikókat, és ezt elég jól is tette. Tudatosan rápihent a félidőre, hiszen egy hét alatt ez már a harmadik bajnoki összecsapás volt.

Nem csoda, hogy az MTK 60 perc után kettőt is cserélt: Kovács Mátyás és Stieber érkezett Varju, valamint Horváth helyére. A Vidibe pedig Kastrati jött, Katona pedig ment.

Veszélyeztetett is az MTK, amikor Kovács Mátyás vett át kiválóan egy remek labdát a 16-oson belül, majd kiszorított szögből lőhetett, de les miatt közbefújtak.

A 78. percben rövid idő alatt kétszer is gólt szerezhetett volna a hazai csapat: előbb Kovács Patrik emelt pazarul a bal felső sarok felé, de Tóth B. látványosat vetődve védett nagyot, majd Kovács Mátyás lövése pattant milliméterekkel a bal kapufa mellé.

A végén még Kastrati hagyott ki egy nagy helyzetet, gólt végül nem hozott a második játékrész, így a hétközi bajnokihoz hasonlóan - amikor Gradisar és Stefanelli gólja hozta a három pontot - ezúttal is az újak szállították a Vidi győzelmét.

Horváth Dávid (MTK): A mérkőzés első negyedében elment az esélyünk. Nem csupán a kapott gólokról, hanem a játék egészéről van szó: jobb volt akkor a Fehérvár. Sajnos erre ráment a teljes találkozó. Utána voltak jó időszakaink nekünk is, viszont akkor nem voltunk olyan hatékonyak, mint az ellenfelünk. A második félidőben is megvolt az ötlet, viszont a ritmusváltások nem voltak olyan nagyfokúak, amire szükség lett volna, hogy megbontsuk a Fehérvárt, illetve lassabb volt a labdajáratás is, kevésszer jutottunk a Fehérvár tizenhatosán belülre, Némethet és Jurinát nem tudtuk megjátszani. Rányomta a bélyegét a játékunkra az első húsz-huszonöt perc - fogalmazott az MTK trénere, aki szerint a következő, Puskás Akadémia elleni mérkőzésen nem szabad átengedni a kezdeményezést  az ellenfélnek a találkozó elején. (M4 Sport)

Bartosz Grzelak (Fehérvár): Nagyon büszke vagyok a csapatomra, a meccs előtt is volt már róla szó, milyen kemény menetrendünk van. Egy héten belül három idegenbeli mérkőzés is jön, ráadásul betegségek is nehezítették a dolgunkat a héten, de a játékosaim fantasztikusan végrehajtották a meccstervet. Stefanelli hozta az extrát, de összességében a teljes csapat teljesítményével elégedett vagyok. Fantasztikus volt a védekezésünk, kompaktak voltunk, együtt védekeztünk végig. Az volt a célunk, hogy ne hagyjunk helyeket az ellenfélnek a védelmünk mögött, ezt is teljesítettük, az pedig, hogy ismét kapott gól nélküli összecsapást tudhatunk magunk mögött, további pluszt adhat a játékosok önbizalmának.
Elégedett vagyok, és abban bízom, hogy a jövőben már nem fogok kérdéseket kapni az idegenbeli statisztikánkkal kapcsolatban. Valóban fontos, volt hogy idegenben is megtaláljuk a győztes utat, de még nem dőlhetünk hátra, mennünk kell tovább.

2024.02.10. 18:06