Két idegenbeli siker után, zsinórban a harmadik győzelem, ezúttal itthon!

Székesfehérvár, Sóstói Stadion, 4770 néző, v.: Andó-Szabó

Sárga lap: Baranyai (24.), Serafimov (41.), Ojediran (68.), Simut (96.)

Fehérvár: Tóth B. – Serafimov, Spandler, Gergényi – Bese, Christensen (Simut, 86.), Csongvai, Katona (Sigér, 59.), Schön – Berki (Gradisar, 59.), Stefanelli (Pető, 74.).
Vezetőedző: Bartosz Grzelak.

DVSC: Megyeri – Baranyai (Tuboly, 69.), Lagator, Pellumbi, Ferenczi – Loncsar (Szuhodovszki, 81.), Ojediran (Manrique, 69.), Dzsudzsák, Domingues (Bódi, 81.), Szécsi (Kocsis D., 58.) – Bárány.
Vezetőedző: Szrdjan Blagojevics.

1. félidő

Sok mezőnyjátékkal és kevés helyzettel indult a találkozó, amelynek inkább a Fehérvár volt az esélyese, és egy esetleges győzelemmel felzárkózhatott a Paks-Ferencváros duóra is.

A 24. percben Katona Mátyást akasztotta Baranyai, Andó-Szabó Sándor játékvezető pedig büntetőt ítélt a Fehérvárnak. A labdához a télen igazolt argentin Vidi-csatár, Stefanelli állt oda, de középre tartó lövését Megyeri Balázs simán kivédte.
Azonban a kapusról kipattanó labdát az a Domingues úgy vágta ki, aki a 11-es pillanatában bőven belépett a tiltott területen belülre, (több társával egyetemben) így a VAR jelezésére a játékvezető újrarúgatta a büntetőt. Ehhez pedig már nem Stefanelli, hanem Christensen állt oda, és a kapu jobb oldalába zúdította a labdát - Megyeri jó irányba vetődött, de védeni nem tudott (1-0).

A 31. percben megint a norvég középpályás lőtt, ezúttal messzebbről, de a debreceni kapusnak ez nem okozott gondot. Három perccel később megint kettejük különcsatája következett, Megyeri magabiztosan fogta a Vidi-légiós 16 méteres próbálkozását. A hátralévő perceket megnyomta a Loki, de Bárány közeli fejese és Dzsudzsák szabadrúgása is elkerülte a kaput - utóbbi jócskán.

2. félidő

A fordulás után előbb Bese maradt le egy veszélyes beadásról, majd a másik oldalon Bárány hatméteres fejesét védte a bal alsónál Tóth Balázs. Lagator sem tévedett sokat nem sokkal később, majd Tóthnak Ferenczi 23 méteres lövésénél akadt dolga.

Az 58. percben egy ravasz Dzsudzsák-Szabadrúgás után maradt ki vendéghelyzet, majd Csongvai tekert nem sokkal a debreceni kapu mellé. A hajrára fordulva Bárány a büntetőponttól próbálkozott egy fejessel, de Tóth megint a helyén volt. Két perccel később viszont a Vidi kapusának bravúrt kellett bemutatnia, a csereként beállt Szuhodovszki 17 méteres lövését tolta a bal oldali kapufára.

A 86. percben Tóth "szemmel" védte Tuboly bólintását, Bárány fejesénél viszont megint közbe kellett avatkoznia. A DVSC kihagyta a helyzeteit, így végül nem szerzett pontot a Vidi otthonában.

Bartosz Grzelak (Fehérvár): - Ez a mérkőzés bármelyik oldalra eldőlhetett volna. A Debrecen nagy magabiztossággal játszott ma a támadóharmadban is, nagy munka volt részünkről, hogy semlegesítsük őket. Kicsit talán túl mélyre is visszahúzódtunk, lassabb is volt a csapat néha a kelleténél, de persze elégedett is vagyok, hiszen megnyertük a mérkőzést. Az viszont ma is látszott, hogy akárki kezd, vagy akárki áll be csereként, az érti, hogy mit szeretnénk játszani és mindent megtesz a csapatért. Erre büszke vagyok. A mai napon mindent bele kellett adnunk a győzelemért, egy nagyon jó csapat ellen játszottunk, amelynek a vezetőedzője remekül megszervezte a játékukat, de sikerült itthon tartanunk a három pontot. Ezen a héten is történt sok dolog, sérülések, betegségek, az átigazolási időszak végén is távoztak még játékosok, de ezzel együtt is sikerült nyernünk. Tényleg, akárki játszik kezdőként, vagy csereként, mindenkire lehet számítani - ez a csapat igazi erőssége. Az igaz, hogy nem ma nyújtottuk a legjobb teljesítményt, de a mai labdarúgásban nagy dolog, ha így is sikerül nyerni.
Szerintem egyértelműen Tóth Balázs az egyik legjobb kapus az NB I-ben. Profi a hozzáállása, mindig higgadt marad, ma is mutatott be elképesztő védéseket, például az első félidőben a közeli fejesnél. Ahogy egy csatár el tudja dönteni a találkozót a góljaival, úgy egy jó kapusteljesítmény is sokat érhet. Nem kérdés, nagyon jó kapusnak tartom Balázst.
(fehervarfc.hu)

Srdjan Blagojevic (DVSC): - Gratulálok a Fehérvárnak a győzelemhez. A mai mérkőzés tele volt érzelmekkel és energiákkal.
A büntető döntötte el a találkozót, nem néztem még vissza a szituációt, nem tehetek mást, el kell hinnem, hogy ez volt a helyes döntés.
Nagyon sok lövésünk volt, a helyzeteink megvoltak, de nem ez volt a legjobb teljesítményünk. Ahhoz, hogy nyerjünk, ahhoz gólokat kell szerezni, ez ma nem sikerült. Az első félidőben nem voltunk elég bátrak, a második félidő már jobb volt, de a Vidi 5-4-1-ben védekezett. Ennek ellenére találtunk helyet néha, fel tudtuk törni a védelmüket, de mostanában túl sokszor fordul elő velünk, hogy nem tudunk betalálni. Erre megoldást kell találnunk. Mi domináltunk, főleg a második félidőben. Ma is az fordult elő, ami már korábban többször is - nálunk van a labda, mi lövünk többet kapura, jobb az xG-nk, mégsem sikerül betalálnunk. Újra kell gondolnunk valószínűleg néhány dolgot, meg kell találnunk a problémák gyökerét. De ugyanúgy küzdünk tovább, mint eddig, nem adtuk fel azt, hogy feljebb végezzünk a tabellán, a játékosok ma is mindent megtettek a pályán azért, hogy eredményesen távozzunk. (fehervarfc.hu)

2024.02.18. 23:04