Tabella
 
1. Honvéd 20  45
2. Vasas
20
 40
3. Kecskemét 20  33
4. Mezőkövesd 20  33
5. Csákvár 20  29
6. Kozármisleny 20  28
7. Karcag 20  28
8. VIDEOTON 20  27
9. Szeged 20
 25

10.

Tiszakécske 20  25
11. BVSC 20  24

12.

Ajka

20

 22

13. Budafok 20  21
14. Békéscsaba 20  19
15. Soroksár 20  18
16. Szentlőrinc 20  18
  részletes tabella    
 
 Bejelentkezés
Magyar győzelem a Sóstói Stadionban
Válogatottunk szombati Európa-bajnoki selejtezőjén Székesfehérvárott 10 877 néző, azaz telt ház előtt 1-0-ás győzelmet aratott Bosznia-Hercegovina ellen. A mérkőzés egészében lendületesen, jól játszó csapatunk gólját Gera Zoltán szerezte a 37. percben, 11-esből.
 
Jól kezdett a csapat, ötletesen, határozottan futballozott, s uralta is a játékot, de a bosnyákok tizenhatosuk előtt jól zártak, többnyire megakadályozták, hogy a mieink lövéssel tudják befejezni az akciókat. A vendégek kontráztak, s ezt veszélyesen is tették, de a magyar védelem is jól zárt. A 37. percben aztán megszereztük a vezetést: a büntetőterületen belül leforduló Feczesin Róbertet Branimir Bajic buktatta, Matteo Simone Trefoloni játékvezető pedig tizenegyest ítélt. A büntetőt Gera Zoltán végezte el: csapatunk kapitánya a balra vetődő Adnan Guso mellett a kapu jobb oldalába helyezett (1-0). A játékrész finisében a vendégek vezettek néhány veszélyes támadást, de Fülöp Márton nagyszerű védésekkel mentett.
PICT6842.jpg

A második félidőben még aktívabbá vált csapatunk, amely most már a középpályán is határozottan és eredményesen támadta le a bosnyákokat. Jól futballozott a csapat, több veszélyes helyzetet alakított ki, s most már rendre lövésekkel fejezte be az akciókat. Guso azonban Fülöphöz hasonlóan remek formát mutatatott, egy alkalommal pedig - a 73. percben, Gera lövése után - a felső léc mentette meg a bosnyákokat az újabb góltól. A vendégeknek is maradt erejük még néhány veszélyes kontrára, de az eredmény már nem változott.
PICT6760.jpg


Jó mérkőzést, és jól játszó magyar válogatottat láthattak a szurkolók, s együttesünk teljesen megérdemelt győzelmet aratott.
 
- Nagyon jó meccs volt, a közönség fantasztikusan biztatott minket, mi pedig igyekeztünk a lehető legjobb teljesítményt nyújtani - nyilatkozta a mérkőzés után Hajnal Tamás. - Bizonyítottuk, hogy az olaszok elleni győzelem nem csak egy fellángolás volt, ennek a csapatnak tényleg van jövője. Szerdán Isztambulban újra nehéz mérkőzés vár ránk, Törökországban is felszabadultan kell futballoznunk, hiszen a tét a házigazdákat nyomasztja majd.
PICT6730.jpg

- Gratulálok játékosaimnak, a csapat minden elismerést megérdemel, elsősorban küzdeni tudásáért, harcos játékáért - mondta a mérkőzés után Várhidi Péter.
 PICT6718.jpg
- Várakozásomnak megfelelően óriási csata folyt a pályán, és én ugyan három-kettes győzelmet tippeltem volna, ha valaki megkérdez a mérkőzés előtt, az egy-nullás siker is ugyanolyan örömteli - ráadásul a helyzetek alapján lehetett is volna három-kettő… Megyünk tovább, folytatjuk, amit elkezdtünk, de - bár most három pontot szerezhetünk - nincs értelme semmiféle számolgatásnak, minden mérkőzés egy-egy fontos állomás. A legközelebbi igazán jelentős tétmeccsünk a jövő szeptemberi világbajnoki selejtező lesz.

Fuad Muzurovic, Bosznia-Hercegovina szövetségi kapitánya természetesen szomorú volt csapata veresége miatt, de gratulált a győztesnek, a magyar válogatottnak.

- Már korábbi tapasztalataim alapján is azt mondtam, hogy a magyar együttes jó úton jár, és ezt most csak megerősíteni tudom - jelentette ki. - Ettől függetlenül nem számítottam vereségre, de még pontvesztésre sem. Az utolsó pillanatig bízom abban, hogy csapatom végig ott lesz a továbbjutásra esélyesek között, és ezért mindent meg is teszek majd.
szöveg: mlsz.hu
képek: By Taki
2007.09.08. 21:57
 
Vissza    Nyomtatás