Tabella
 
1. Vasas 28 61
2. Honvéd
28
56
3. Kecskemét 28 48
4. Mezőkövesd 28 46
5. Kozármisleny 28 42
6. Csákvár 28 40
7. VIDEOTON 28 39
8. BVSC 28 37
9. Karcag 28
35

10.

Ajka 28 33
11. Szeged 28 33

12.

Tiszakécske*

28

32

13. Soroksár 28 30
14. Szentlőrinc 28 27
15. Budafok 28 25
16. Békéscsaba 28 25
  részletes tabella    
 * Tiszakécskétől 4 pontot levontak
 Bejelentkezés
Gál László ma délelött felbukkant a Sóstói Stadionban.
Az alábbiakban közöljük a Garancsi István által, Székesfehérvár Megyei Jogú Város polgármestere, valamint a pártok önkormányzati frakció-vezetői részére küldött levelet:
 

Tisztelt Polgármester Úr! Tisztelt Frakcióvezető Urak!

A Fehérvár F.C. Kft. életében az elmúlt hetekben tapasztalt viszonylagos nyugodt ügymenetet követően szükségessé vált, hogy a mai napon történtekről, mint a Klub életének legújabb fejleményeiről ismételten tájékoztassam Önöket.

Ma, azaz 2008. október 6. napján, a délelőtti órákban három, őrzés-védelemmel foglalkozó szervezet tagjának tűnő személy kíséretében megjelent a Sóstói Stadion területén Gál László Róbert korábbi ügyvezető és a Fehérvár F.C. Kft. hivatalos helyiségeibe engedély nélkül, a portárs megtévesztésével behatolva – önmagát a Klub ügyvezetőjeként feltüntetve – munka felvételére jelentkezett. A Klub helyszínen jelenlévő munkatársai természetesen Gál László Róbert „munkába állását” megakadályozták, aki ezt követően – a visszatérés ígéretével – elhagyta az irodákat, illetve a Sóstói Stadion területét.

A fent írtak fényében – a Fehérvár F.C. Kft. többségi tulajdonosaként – ismételten hangsúlyozni kívánom, hogy a Klub jogszerűen és hatályosan megválasztott ügyvezetői Berzi Sándor és Sasné Rozgonyi Zsuzsanna. A Klub tulajdonosai pedig sem most, sem pedig a jövőben – különös tekintettel a Fehérvár F.C. Kft.-nek az ügyvezetői tevékenysége során okozott károkra – semmilyen jogviszonyt nem kívánnak létesíteni Gál László Róberttel.

Egyúttal ismételten fel kívánom hívni a figyelmüket arra, hogy számomra teljesen érthetetlen és elfogadhatatlan módon a Székesfehérvár Megyei Jogú Város több tisztségviselője (így Viniczai Tibor és Pénzes Mihály alpolgármesterek), illetve a Város ismert üzletembere, Maráczy Endre eddigi tevékenységükkel kifejezetten támogatják azt a Gál László Róbertet, akinek jól látható módon elsődleges célja a zavarkeltés és annak megakadályozása, hogy a Klub élete elsődlegesen a labdarúgásról szóljon. Viniczai Tibor, valamint Maráczy Endre ugyanis, a tulajdonukban álló ÁMV Kft. és TERSZOL Kft. által indított perekkel – álláspontom szerint alaptalan indokokra hivatkozva –Gál László Róbert ügyvezetői tisztségbe történő visszahelyezését igyekeznek elérni.

Pénzes Mihály pedig, mint a Klub korábbi felügyelő bizottságának elnöke az ellenőrzések elmulasztásával támogatta a felelőtlenül gazdálkodó Gál László Róbertet, illetőleg jelenleg is kapcsolatban áll vele, ugyanis tudomásomra jutott, hogy személyes egyeztetést folytatott dr. Kacz Ivett ügyvédjelölttel, aki egyrészt Gál László Róbert ügyvezetése alatt a Fehérvár F.C. Kft. általános jogi képviseletét látta el, másrészt a Székesfehérvári Városi Bíróság előtt adócsalás és más hasonló bűncselekmények miatt többek között Gál László Róbert ellen folyamatban lévő büntetőeljárásban Gál László Róbert védőjeként jár el. Ez utóbbi tény ismeretében – különös tekintettel arra, hogy az Önkormányzat kvázi feljelentése alapján már folyamatban van a nyomozás a VPOP Közép-dunántúli Regionális Nyomozó Hivatal Veszprém Megyei Osztálya előtt a Fehérvár F.C. Kft. 2004. január 1. és 2007. június 30. napja közötti működésének vizsgálata tárgyában, amely időszakban a Klub ügyvezetését Gál László Róbert látta el – kérdésként merül fel, hogy a feljelentő alpolgármestere milyen egyeztetéseket folytat a nyomozás folyamatban léte alatt a nyomozással potenciálisan érintett személy jogi képviselőjével.

Szintén Gál László Róbert tevékenységéhez tartozik, hogy a Klub továbbra is folyamatban lévő gazdasági- és jogi átvilágítása keretében – a bankkal történt levelezések és egyeztetés eredményeként – sikerült az irattárban meglévő dokumentumokon túlmenően további – igaz nem teljes körű információkat beszerezni a Fehérvár F.C. Kft. és a Raiffeisen Bank Zrt. között létrejött kölcsönügyletek tárgyában. Az ezzel kapcsolatos összefoglaló anyagot, az Önkormányzatnak címzett kérdésekkel együtt jelen levélhez csatolom és kérem, hogy azok megválaszolásával segítsék a kölcsönügylet további tisztázását.

A fent írtak alapján kérem, hogy – az eddigi jó partneri kapcsolatnak megfelelően és a kialakult gyakorlattal megegyezően – továbbra is támogassák a Klub jelenlegi ügyvezetésnek munkáját, ezzel is kifejezve, hogy a Fehérvár F.C. Kft.-hez azon személyeknek, akiknek 2007 novemberére lényegében csődbe juttatták a Klubot, a jövőben semmilyen köze nem lehet a fehérvári futballhoz!

Üdvözlettel:

Garancsi István sk.

(www.vidi.hu)

2008.10.06. 18:06
 
Vissza    Nyomtatás