Tabella
 
1. VIDEOTON 1  
2. Ajka
1
 
3. Békéscsaba 1  
4. Budafok 1  
5. BVSC 1  
6. Csákvár 1  
7. Karcag 1  
8. Kecskemét 1  
9. Kozármisleny 1
 

10.

Mezőkövesd 1  
11. Soroksár 1  

12.

Szeged

1

 

13. Szentlőrinc 1  
14. Tiszakécske 1  
15. Vasas 1  
16. Honvéd 1  
  részletes tabella    
 
 Bejelentkezés
A Liga folytatja a vizsgálatot
A Székesfehérvár Városi Rendőr Főkapitányság, bűncselekmény hiányában megtagadta a nyomozást a Videoton FC Kft. ügyvezetője által tett feljelentés ügyében. Az ügyben mivel vesztegetés esetében fogalmi elemként az ellenérték ígéretének is meg kell jelennie, amelyet a rendőrség bizonyítani nem tudott, az MLL tudomásul veszi az ügy rendőrségi szakaszának lezárását.
 

A Magyar Labdarúgó Liga Fegyelmi Bizottsága továbbra is folytatja a meghallgatásokat a sportetikai vétség ügyében, ahol a mérkőzés eredményének befolyásolására való törekvést is büntetni rendeli a Fegyelmi Szabályzat. Eddig 14 sportvezetőt, illetve játékost hallgattak meg.


A 2003. május 14-én megrendezett Videoton – Kispest - Honvéd Borsodi Liga labdarúgó mérkőzést követően a Videoton ügyvezetője hivatalos feljelentést tett a Székesfehérvár Városi Rendőr Főkapitányságon ismeretlen tettes ellen, amelynek másolatát megküldte a Ligához. A feljelentés oka, hogy a mérkőzést megelőzően telefonon keresték meg a Videoton labdarúgóit, a mérkőzéssel kapcsolatos eredmény Kispest-Honvéd számára kedvező befolyásolása végett. A megkeresésről a székesfehérvári labdarúgók – Pomper Tibor és Tóth Norbert – Némedi Norberttel is megbeszélve az esetet, értesítették a csapatkapitányt, – Dvéri Zsoltot - aki a bejelentő játékossal együtt erről haladéktalanul tájékoztatta a vezetőedzőt, az edzői stáb jelenlétében.

2003. május 15-én, az MLL vezetése a Videoton ügyvezetője feljelentésének kézhezvétele után haladéktalanul az ORFK és a Fejér megyei RFK vezetőihez fordult az ügy kiemelt sürgősségi kezelése érdekében. A rendőrség még azon a napon megkezdte a hivatalos eljárást, majd feljelentés kiegészítést rendelt el. A hivatalos eljárást a Székesfehérvár Városi Rendőr Főkapitányság 2003. június 3-án megszüntette. A Magyar Labdarúgó Liga tudomásul veszi, hogy a rendőrség a Btk.-ba ütköző cselekedetet nem talált.

2003. május 15-án, a Magyar Labdarúgó Liga ügyvezetője az ügy sportszakmai és sportetikai vizsgálatára a Fegyelmi Bizottság rendkívüli eljárását rendelte el és a tanúvallomások alapján ezen eljárást elrendelő határozatában Hamar István – Kispest-Honvéd – játékjogát azonnali hatállyal felfüggesztette.
Ezt követően az előzetes vizsgálat közben felmerült, hogy Tóth Norbert, Pomper Tibor és Némedi Norbert a Videoton FC Kft. labdarúgói, megvalósították az MLSZ Fegyelmi Szabályzat 46.§ szerinti félrevezetés tényállását.

Ezért az MLL Fegyelmi Bizottságának elnöke, az MLSZ Fegyelmi Szabályzat 67.§ (2) bekezdésében foglaltak szerint a nevezett labdarúgók elleni fegyelmi eljárást elrendelő határozatban a labdarúgók játékjogát azonnali hatállyal felfüggesztette.

A Magyar Labdarúgó Liga véleménye alapján egy játékos megrágalmazása sportetikailag hasonló módon büntetendő cselekedet, mint egy mérkőzés eredményének jogellenes befolyásolási szándéka. Ezért a Fegyelmi Bizottság előtt kétirányú vizsgálat folyik tovább.

A Magyar Labdarúgó Liga továbbra is kihangsúlyozza, hogy a rendőrségi büntetőeljárás és a sportetikai, fegyelmi vizsgálat egymástól elválik, nemcsak tartalmi szempontból, hanem a szankcionálhatóság szempontjából is.

Ezért a Magyar Labdarúgó Liga a Fegyelmi Szabályzat előírásai szellemében a vizsgálatot folytatja és annak lezárása után meghozza a megfelelő döntéseket.

www.labdarugoliga.hu


2003.06.04. 11:12
 
Vissza    Nyomtatás